بهترین برنج عطری ایرانی

بهترین برنج عطری ایرانی

برنج ایرانی یکی از انواع برنج های خوش عطر و مرغوب در سراسر جهان است. این برنج با طعم .و عطر بی نظیرش مهمان سفرهای بسیاری از خانواده های ایرانی شده است. امروزه این برنج به کشورهای خارجی هم صادرات شده و در آن جا هم از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. برنج های ایرانی انواع مختلفی دارند که هر کدام به دلیل خاصی در بین خاص و عام شهرت پیدا کرده اند. در این مطلب قصد داریم بهترین برنج عطری ایرانی را به شما معرفی کنیم. همراه ما باشید.

بهترین برنج عطری ایرانی کدام است؟

۱۷ استان در کشور ایران سالانه به تولید برنج در تناژ مختلف مشغول به فعالیت هستند. از جمله استان هایی که برنج با کیفیت و خوش عطری تولید می کنند، استان های گیلان، مازندران، خوزستان، گلستان و فارس اشاره هستند. برنج هایی که در استان های شمالی کشور ایران کشت می شوند، مرغوبیت بالایی دارند و جزو انواع بهترین برنج عطری ایرانی شناخته می شوند. استان های دیگر برنج هایی رده پایین تر تولید می کنند اما همچنان برنج های آن ها کیفیت کیفیت را دارد. با توجه به این توضیحات، بهترین برنج عطری ایرانی در استان های گیلان و مازندران کشت می شود.

انواع بهترین برنج عطری ایرانی

حال می خواهیم انواع بهترین برنج عطری ایرانی که از لحاظ پخت و کشیدگی جزو برنج های محبوب در دنیا شناخته می شوند و عطر و طعمی بی نظیر دارند را در زیر ذکر کرده و در موردشان توضیحاتی بدهیم.

برنج دم سیاه

در برنج رم سیاه ریشک سیاه رنگی وجود دارد که دلیل نام گذاری این نوع برنج است. برنج های دم سیاه جزو خانواده برنج صدری هستند و نسبت به بسیاری از برنج های ایرانی مثل برنج های هاشمی از کیفیت بالاتری برخوردارند. برنج دم سیاه به دلیل عطر و طعم و همچنین ری کردن پس از پخت شهرت بسیاری دارد و در استان گیلان کشت می شود.

در حالت عادی طول برنج دم سیاه گیلانی ۶ میلی متر است اما زمانی که آن را دم می کنید، به ۱۵ میلی متر می رسد. از این نوع برنج بیشتر در مجالس و مهمانی ها استفاده می شود چرا که قدی کشیده، عطر و طعم به یادماندنی و کیفیتی بی نظیر دارد. از آن جا که برنج دم سیاه قد می کشد، نیاز به آب بیشتری دارد و باید آن ها را در ظرف های بزرگتری خیس کنید تا فضای کافی برای قد کشیدن شان وجود داشته باشد.

کشاورزان برنج تمایل کمی به تولید برنج دم سیاه با وجود کیفیت عالی آن دارند چرا که سطح زیر کشت آن کم است. این برنج کشاورزان را به سختی های زیادی وا می دارد به همین جهت با تولید کم، قیمت آن افزایش پیدا کرده است. علاوه بر استان گیلان، برنج دم سیاه که بهترین برنج عطری ایرانی است، در شهرهای دیگری مثل آستانه اشرفیه، رشت و لاهیجان کشت می شود.

بهترین برنج ایرانی عطری
بهترین برنج ایرانی عطری

برنج هاشمی

یکی دیگر از انواع بهترین برنج عطری ایرانی، برنج هاشمی است. این برنج پخت مناسبی دارد و کیفیت بالای آن باعث شده تا در سفره های بسیاری از ایرانیان حضور داشته باشد. برنج هاشمی در سال ۱۳۶۰ توسط فردی به همین نام کشف شد.

از جمله ویژگی های برنج هاشمی می توان به ساقه های بلند و باریکی که دارد اشاره کرد. این برنج در طول دوره کشت نیاز چندانی به سم پاشی نداشته و در برابر آفات مقاومت بالایی دارد. برنج هاشمی مانند برنج دم سیاه در استان گیلان کشت می شود. در واقع مزرعه های برنج هاشمی در شرق استان گیلان یعنی شهرهای آستانه اشرفیه و لاهیجان هستند.

تنها ایرادی که می توان نسبت به برنج هاشمی گرفت قیمت نسبتا بالایی است که دارد. این برنج در مقابل انواع برنج های باکیفیت ایرانی، قیمت بالایی دارد اما از آن جا که خوش محصول است، عطر و طعمی بی نظیر دارد و ری کشیده و خوش پخت است، قیمت بالای خود را توجیه می کند.

برنج علی کاظمی

یکی دیگر از انواع برنج هایی که در استان گیلان کشت می شود، برنج علی کاظمی است که جزو خانواده برنج صدری می باشد. این برنج در واقع در شهرهایی مثل فومن، رشت، شفت، ماسوله، صومعه سرا و به طور کلی در جلگه های غربی گیلان کشت می شود.

برنج علی کاظمی در حالت عادی ۷ میلی متر طول دارد اما پس از اینکه دم کشیده و پخته می شود، طولش به ۱۲ میلی متر می رسد. این برنج پس از اینکه پخته شد، شفته می شود یعنی دانه هایش باد می کند. برنج علی کاظمی به نسبت برنج های هاشمی و دم سیاه که جزو انواع بهترین برنج عطری ایرانی هستند، دانه هایی تپل تر و قیمت مقطوع و مناسب تری نیز دارد.

شما می توانید از برنج علی کاظمی برای مصارف خانگی استفاده کنید اما برای مهمانی ها و مجالس بهتر است که به سراغ انواع برنج های باکیفیت ایرانی دیگر بروید. این برنج ظاهری زیبا و استخوانی ندارد و به همین جهت استفاده از آن در مجالس چندان توصیه نمی شود.

برنج طارم عطری

برنج های مازندرانی جزو بهترین برنج عطری ایرانی شناخته می شوند. برنج طارم عطری در استان مازندران کشت می شود و طعم و عطری بی نظیر دارد. این برنج با نام های دیگری مثل سنگ طارم، طارم سنگی، طارم محلی و طارم استخوانی هم شناخته می شود. برنج طارم عطری نسبت به برنج های دم سیاه و هاشمی ریزتر بوده و رنگش سفید کدر است. شاید با دانستن این موضوع که این برنج ها ریز هستند احساس کنید که کیفیت پخت چندانی ندارند اما این طرز تفکر اشتباه است. این برنج زمانی که پخته می شود عطر و طعمی بی نظیر پیدا می کنند تا حدی به رقیب سرسخت برنج های هاشمی و دم سیاه تبدیل شده است.

قد برنج طارم عطری در  الت عادی ۷ میلی متر است اما وقتی که پخته می شود طولش به ۸.۴ میلی متر می رسد. این برنج مناسب برای مصارف خانگی و مهمانی ها است. چنانچه تمایل به استفاده از برنجی خوش عطر و طعم و باکیفیت پخت بالا دارید که قیمت مقطوع و مناسبی هم دارد، می توانید از برنج های طارم عطری استفاده کنید.

برنج عطری ایرانی
برنج عطری ایرانی

برنج طارم هاشمی

در بین مصرف کنندگان برنج، برنج طارم هاشمی به عنوان بهترین برنج عطری ایرانی شناخته می شود. شما می توانید پس از پخت، این برنج را تا مدت ها بدون اینکه به کیفیت آن خللی وارد شود در یخچال بگذارید. این برنج می تواند بافت نرم خودش را حفظ کند و طعم بی نظیرش را از دست ندهد. برنج طارم هاشمی نسبت به برنج طارم عطری دانه هایی درشت تر دارد و نقطه ضعف آن، عطر کمش است.

این برنج جزو برنج های دانه درشت هم شناخته می شود چرا که در حالت عادی ۷.۶ میلی متر است ولی وقتی پخته می شود، اندازه اش به ۱۳.۱ میلی متر می رسد. رنگ این برنج سفید متمایل به کرم است و مناسب برای استفاده خانگی یا مجالس مختلف می باشد. کشاورزان با ترکیب بذر برنج طارم به همراه برنج هاشمی، برنج طارم هاشمی را کشت می کنند. این برنج ها در شالیزارهای استان مازندران کشت شده و بیشترین سطح زیر کشت این استان را به خود اختصاص داده اند.

برنج کشت دوم

یکی دیگر از انواع بهترین برنج عطری ایرانی که در استان مازندران کشت می شود، برنج کشت دوم است. در واقع در این استان کشاورزان سالیانه دو مرتبه برای کشت برنج اقدام می کنند. آن ها برای برنج کشت دوم از اواخر مرداد ماه فرآیند تولید برنج مازندرانی را آغاز می کنند. زمان برداشت برنج در کشت دوم آبان است.

بذر طارم هاشمی به طور معمول بذری است که در کشت دوم توسط کشاورزان در شالیزارها کشت می شود! محصول نهایی کشت دوم از لحاظ طعم و عطر شباهت زیادی به برنج طارم هاشمی دارد. برای کشت برنج دوم از کود زیادی استفاده می شود، به همین جهت سلامت برنج ها به خاطر افتاده و مواد شیمیایی در ساقه های آن ها بیشتر از حد معمول خواهند شد. چنانچه برنج کشت دوم را برای مصارف خانگی خریداری می کنید، در بازه های زمانی مختلف از آن استفاده کنید. این برنج برای مصارف روزانه به هیچ وجه توصیه نمی شود.

برنج ایرانی عطری
برنج ایرانی عطری

هلدینگ افضل تجارت ایرانیان، عرضه کننده بهترین برنج عطری ایرانی

هر کدام از برنج های ایرانی، از لحاظ طعم، کیفیت و قیمت دسته بندی خاصی دارند. مراکز عرضه و پخش این محصول باید نیازهای مختلف را سنجیده و متناسب با نیاز مردم، انواع این برنج ها را موجود کرده و عرضه نمایند. چنانچه قصد خرید انواع برنج عطری ایرانی را دارید، توصیه می کنیم خریدتان را از هلدینگ افضل تجارت ایرانیان ثبت کنید. کارشناسان و مدیران افضل تجارت، با قراردادهای مختلفی که با تولیدکنندگان برنج های ایرانی دارند، انواع این برنج، از دم سیاه گرفته تا طارم هاشمی را در فروشگاه خود موجود کرده و به فروش می رسانند.

با توجه به مطالبی که در طول این مطلب ذکر کردیم، اکنون شما می دانید بهترین برنج عطری ایرانی کدام است. شما می توانید بسته به نیاز و نوع مصرف تان (خانگی یا مجلسی) هم اکنون با کارشناسان افضل تجارت تماس گرفته و خریدتان را انجام دهید. کارشناسان مجموعه ما نیز در انتخاب بهترین نوع برنج کمک های بیشتری به شما خواهند کرد.

مرتضی خزایی
ارسال دیدگاه