تفاوت شکر قهوه ای و سفید

تفاوت شکر قهوه ای و سفید

شکر یکی از مواد غذایی پرکاربرد در تهیه انواع شربت، شیرینی و خوراکی هایی با طعم شیرین است. این ماده غذایی سال هاست که در رژیم غذایی مردم وجود دارد و برخی حتی به مصرف آن اعتیاد دارند. کالری بالا یکی از ویژگی های شکر است. یعنی حتی اگر مقدار کمی از آن استفاده کنید، کالری زیادی به بدن خود وارد کرده اید. بسیاری از افراد در تلاش اند تا جایگزینی مناسب برای شکر پیدا کنند تا آسیب کمتری هم به سلامت شان وارد شود. شکرها انواع مختلفی نیز دارند که شامل شکر قهوه ای و شکر سفید هستند. فرق شکر قهوه ای و سفید در موارد مختلفی مشهود است اما یکی از بارزترین تفاوت های آنها، در مواد مغذی شکر قهوه ای است که نسبت به شکر سفید بیشتر می باشد. این شکرها از نظر مشخصات و طعم ویژگی های مخصوص به خود را دارند. در این مطلب ما قصد داریم در مورد تفاوت شکر قهوه ای و سفید صحبت کنیم. همراه ما باشید.

 

 

تفاوت شکر قهوه ای و سفید در ارزش غذایی

ارزش غذایی شکر سفید و قهوه ای با هم تفاوت چندانی ندارد چرا که هر دوی آن ها از نیشکر و چغندر قند استخراج می شوند. اگر بخواهیم تعریفی در مورد شکر قهوه ای داشته باشیم، می توانیم بگوییم که شکر قهوه ای ترکیبی از شکر سفید و ملاس است ( ملاس در واقع شربت قند است). وجود ملاس در شکر قهوه ای موجب بالا رفتن ارزش غذایی آن می شود. همچنین شکرهای قهوه ای نسبت به شکرهای سفید کلسیم، آهن و پتاسیم بیشتری دارند.

اگر در بین انواع شکرها، نمی دانید کدام شکر را انتخاب کنید، پیشنهاد ما به شما شکر قهوه ای است چرا که این شکر کالری کمتری نسبت به شکر سفید دارد. البته مقداری کالری در این شکرها چندان به چشم نمی آید. مثلا ۴ گرم شکر سفید ۱۵ کالری دارد در حالی که ۴ گم شکر قهوه ای، ۱۶.۳ کالری دارد. تفاوت شکر قهوه ای و سفید بیشتر در طعم و مزه ای است که دارند.

 

تفاوت شکر سفید و قهوه ای از لحاظ ارزش غذایی

 

فرق شکر قهوه ای و سفید از لحاظ تولید

در پروسه پالایش قند، ملاس و شکر تولید می شوند. شکری که هنوز حاوی مقادیری از ملاس است را شکر قهوه ای می دانند که بلورهای درشتی تری هم دارد. کارشناسان برای اینکه بخواهند شکر سفید را تولید کنند، شکرهای کریستالی را در دستگاهی که با نام سانتریفیوژ شناخته می شود قرار می دهند. این دستگاه موجب چرخش سریع شکر می شود که در طول این فرآیند، ملاس ها از شکرها جدا خواهند شد. بعد از اینکه این مرحله به اتمام رسید، مجددا کارشناسان شکرها را بررسی می کنند و همه ملاسی که در آن ها وجود دارد را می گیرند. آخرین مرحله مربوط به تولید شکر سفید، قرار دادنش در دستگاهی به نام دستگاه تصفیه است.

 

از نظر طعم و رنگ تفاوت دارند

میزان ملاس موجود در شکر ها تعیین کننده رنگ آن ها است. شکرهای قهوه ای بیشتر برای مواد خوراکی با رنگ تیره به کار می رود. اما چنانچه بخواهید غذاهایی با رنگ روشن درست کنید، نیازمند استفاده از شکر سفید هستید.

طعم شکر قهوه ای نزدیک به تافی و کاراملی است و این به دلیل اضافه شدن ملاس به آن می باشد. بیشتر موارد مصرف این شکر برای تهیه انواع کوکی ها و کیک ها است. شکر سفید شیرینی بیشتری نسبت به شکر قهوه ای دارد و چنانچه بخواهید از آن برای شیرینی مواد خوراکی استفاده کنید، به مقداری کمتری نیاز دارید. شکر سفید طعمی خنثی هم دارد و به همین منظور می توان از آن در انواع غذاها به خصوص غذاهایی که نیاز به پف کردن دارند استفاده کرد.

 

 

تفاوت شکر سفید و قهوه ای از لحاظ نوع

شکرهای سفید و قهوه ای هر کدام انواع مختلفی دارند که همین نیز وجه تمایز آن ها نسبت به یکدیگر است. در زیر نسبت به توضیح انواع این شکرها می پردازیم:

 

انواع شکر سفید

در زیر انواع شکر سفید را ذکر کرده و توضیح می دهیم:

  • شکر گرانول: از شکر گرانول سفید برای مصارف پخت و پز استفاده می شود. از این شکر می توانید برای تهیه نوشیدنی های گرم نیز استفاده کنید
  • شکر کستر: نام دیگر شکر کستر شکر بسیار ریز است. از این شکر می توانید برای تهیه انواع موس یا پودینگ استفاده کنید. ظاهر شک کستر شبیه به کریستال های کوچک است
  • شکر قنادی: به شکر قنادی پودر قند هم می گویند. این شکر طی فرآیندی خاص الک شده و آسیاب می شود. این شکر ریز است و برای تهیه انواع بستنی، کیک، شیرینی و … کاربرد دارد
  • شکر میوه: این شکر در پودرهای نوشیدنی، دسر پودینگ و … استفاده می شود. کریستال های شکر میوه، یکدست و بسیار کوچک هستند.

 

انواع شکر سفید کدام است

 

انواع شکر قهوه ای

برای درک تفاوت شکر قهوه ای و سفید شما را با انواع شکر قهوه ای هم آشنا می کنیم. از آن ‌جا که شکر قهوه ای نسبت به شکر سفید دارای رطوبت بیشتری است و زودتر تبدیل به گلوله می شود، از آن می توانید در خوراکی های که بافتی مرطوب و جویدنی دارند استفاده کنید.

  • شکر قهوه ای روشن: چنانچه قصد تهیه نان شیرین، انواع شیرینی یا سس دارید، شکر قهوه ای روشن مناسب ترین گزینه پیش روی شماست
  • شکر قهوه ای تیره: از شکر قهوه ای تیره می توانید در انواع غذاهای کبابی، شیرینی های زنجبیلی و … استفاده کنید. این شکر نسبت به شکرهای قهوه ای معمولی و استاندارد رنگ تیره تری دارد و به همین دلیل با این نام شناخته می شود
  • شکر سرخ: نام دیگر شکر سرخ Muscovado است. این شکر به صورت تصفیه نشده است و ملاس آن طبیعی می باشد. بلورهای شکر سرخ نسبت به شکر قهوه ای معمولی بزرگتر است و چنانچه در دستور پخت غذایی به شکر نیاز داشتید که ملاسی با طعمی قوی لازم داشت، می توانید از شکر سرخ استفاده کنید. این شکر نسبت به شکر های استاندارد و معمولی قهوه ای چسبانک تر هم است.
  • شکر توربینادو: عطر و طعم شکر توربینادو ملایم و طبیعی است. نام لاتین شکر توربینادو Turbinado می باشد. بلورهای شکر Turbinado از قندهای قهوه ای معمولی بزرگتر بوده و فقط تا حدی به واسطه تولیدکنندگان فرآوری می شود

 

شکر قهوه ای بخرم یا سفید؟

حال ممکن است این سوال در ذهن شما به وجود بیاید که با وجود انواع تفاوت شکر قهوه ای و سفید، کدام یک را بخرم؟ این کاملا به سلیقه شما و غذایی که قرار است بپزید بستگی دارد. با اینکه شکر قهوه ای کالری کمتری داشته و مواد معدنی بیشتری دارد اما تفاوت آن چندان چشمگیر نیست که به عنوان جایگزین شکر سفید شناخته شود.

چه شکر سفید و چه شکر قهوه ای پتانسیل افزایش قند خون را دارند و در صورت استفاده مدام و بیش از حد، آسیب های جدی به سلامتی شما می زنند. بیماری هایی مثل چاقی، دیابت یا بیماری های قلبی عروقی، نتیجه استفاده بیش از اندازه انواع شکر است. کارشناسان توصیه می کنند که ۵ تا ۱۰ درصد از کالری روزانه شما باید به شکر اختصاص داده شود. بیشتر از این ممکن است به سلامت شما آسیب جدی وارد شود.

در بین انواع تفاوت شکر قهوه ای و سفید که خواندید، حتما متوجه شدید که این شکرها ساختار و ارزش غذایی نسبتا یکسانی دارند و تفاوت بارزشان فقط در رنگ، طعم و تغییر حالتی است که در غذا به وجود می آورند. چه شکر قهوه ای و چه شکر سفید در صورتی که به درستی استفاده نشوند، مشکلاتی جدی دارند پس این را باید همواره به یاد داشته باشید.

شما می توانید با صحبت با کارشناسان رژیم غذایی، برنامه غذایی مناسبی تهیه کرده و بر اساس آن از شکر قهوه ای با سفید در اندازه مناسب استفاده کنید. کارشناسان با بررسی وضعیت جسمانی و سلامت تان، بهترین برنامه ای که مصرف شکر در آن گنجانده شده است را تهیه می کنند.

 

تفاوت بین شکر سفید و شکر قهوه ای چیست؟

 

خرید انواع شکر

حال با درک تفاوت شکر قهوه ای با شکر سفید، شاید به دنبال فروشگاهی برای خرید انواع شکر باشید. چنانچه تمایل به خرید شکر سفید یا شکر قهوه ای دارید، می توانید از طریق فروشگاه افضل تجارت خریدتان را نهایی کنید. کیفیت و قیمت محصولات هلدینگ افضل تجارت ایرانیان مناسب است. این مجموعه سعی می کند همواره محصولاتی که بالاترین کیفیت را دارند تهیه و عرضه کند پس خیال تان بابت شکر مرغوب و کیفیت بالا راحت باشد.

برای شناخت بیشتر و درک تفاوت شکر قهوه و سفید می توانید با کارشناسان مجموعه افضل تجارت تماس بگیرید. کارشناسان ما با توضیحات تخصصی تر به شما کمک می کنند که مناسب ترین نوع شکر را انتخاب کرده و خریداری نمایید. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا نیاز شما را از مراجعه به فروشگاه های مشابه بی نیاز سازیم و کمک تان می کنیم که خریدی مقرون به صرفه و عالی داشته باشید. هلدینگ ه افضل تجارت ایرانیان با بهترین تولیدکنندکان شکر قهوه ای و سفید در ارتباط بوده و مدل های مختلف این شکرها که در طول مطلب به آن ها اشاره کردیم را آماده عرضه و پخش کرده است. این مجموعه به سراغ تولیدکنندگانی رفته که در وهله اول کیفیت محصولات را اولویت خود قرار می دهند و در وهله دوم مناسب ترین قیمت را برای آن ها در نظر می گیرند.

مرتضی خزایی
ارسال دیدگاه