روغن خوراکی جامد یا مایع

روغن خوراکی جامد یا مایع؟

روغن خوراکی جامد یا مایع؟ روغن خوراکی یکی از پایه های ثابت آشپزی خانم های ایرانی است. هر کدام از آنها با توجه به سلیقه و خواصی که از روغن ها می دانند، یکی از روغن های جامد یا مایع را برای تهیه مواد غذایی در نظر می گیرند. اما کدام روغن بهترین گزینه برای آشپزی است؟ از روغن مایع استفاده کنیم یا جامد؟ کدام یک مزایای بیشتری دارد و بهتر است که خانواده ها از آن روغن بیشتر استفاده کنند؟ این دو روغن با اینکه کارایی شان یکی است اما تفاوت هایی با هم دارند و بهتر است قبل از اینکه تصمیم به خریدشان بگیرید، از این تفاوت ها مطلع شوید.

 

روغن خوراکی جامد یا مایع؟

در سوپر مارکت ها، هایپرمارکت ها و تمام فروشگاه هایی که روغن های خوراکی به فروش می رسند، می توانیم در قفسه ها هم روغن های مایع و هم روغن های جامد را مشاهده کنیم. در گذشته روغن های جامد طرفداران زیادی داشتند و افراد زیادی به جای روغن مایع از آن ها استفاده می کنردند؛ اما امروزه روغن جامد جای خود را به روغن مایع داده است و این نوع روغن ها محبوبیت بیشتری دارند. اما با این حال هنوز هم هستند کسانی که به جای روغن مایع از روغن جامد استفاده می کنند.

اما چرا روغن جامد کم کم برکنار شد؟ پاسخ در زیان بار بودن آن است. مصرف مداوم روغن جامد می توانست خطرها و زیان های زیادی به بار بیاورد، به همین جهت بیشتر مردم به استفاده از روغن های مایع تمایل پیدا کردند. هر چند این روغن ها زیان بار بودند اما نباید از برخی ویژگی های مثبت آنها هم گذشت. به این دلیل روغن های جامد در گذشته محبوبیت داشتند چرا که ویژگی های مثبت شان بیشتر از ضرر و زیان شان به چشم می آمد. اما این مزایا چه بودند؟

 

روغن خوراکی جامد و مایع
روغن خوراکی جامد و مایع

 

طعم و عطر خوب

همواره نظر بیشتر آشپزان و خانم های خانه دار به استفاده از روغن های جامد است چرا که معتقد هستند طعم و عطری بی نظیر به غذا می بخشد. این روغن ها به دلیل ترکیبات و خاصیت فوق العاده شان در طعم بخشیدن و عطر بخشیدن به مواد خوراکی معروف هستند و بسیاری از مردم هنوز هم به خاطر همین ویژگی ترجیح می دهند به جای هر روغن دیگری از روغن جامد استفاده کنند.

 

حرارت پذیری بالا

روغن خوراکی جامد یا مایع حرارت پذیری متفاوت نسبت به هم دارند. روغن های خوراکی جامد مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند و نقطه دودشان زیاد است. اما در مقابل روغن های مایع اینطور نیستند. اگر روغن حرارت پذیری بالایی ندارد، ممکن است به راحتی غذا بسوزد. روغن باید توان اینکه حرارت ظرف را تحمل کند داشته باشد و در برابر آن به خوبی از خود مقاومت به خرج دهد. روغن های مایع در برابر حرارت دفاع چندانی ندارند و اگر حرارت مقداری بیشتر شود، می سوزند و پایداری شان از بین می رود.

 

طول عمر زیاد

یکی دیگر از ویژگی های روغن های جامد طول عمر بالایی است که دارند. اگر می خواهید بدانید که روغن خوراکی جامد بهتر است یا مایع، باید بگوییم که طول عمر روغن های جامد نسبت به مایع بیشتر است. این روغن ها اگر در محیط مناسبی قرار بگیرند، تا مدت ها ماندگاری خواهند داشت و روی خاصیت شان تاثیری گذاشته نمی شود. این در حالی است که روغن های مایع خیلی زود واکنش نشان می دهند و چنانچه با اکسیژن در ارتباط باشند، در طول مدت زمانی خاص دیگر قابل استفاده نخواند بود.

 

روغن خوراکی جامد یا مایع، کدام بهتر است، چرا؟

در ابتدای مطلب در پاسخ به این سوال که روغن خوراکی جامد یا مایع بهتر است، گفتیم که مایع بهتر است. اما چرا با تمام ویژگی های مثبت روغن های جامد، روغن های مایع از خواص بیشتری دارند؟ اسید چرب ترانس یکی از ویژگی های روغن های جامد است که پر خطر است و برای سلامت انسان ضرر دارد. در طول فرآیند تولید روغن جامد، به خاطر هیدروژنه کردن روغن ها، اسید های چرب شان اشباع خواهد شد. چنانچه به صورت دائمی فردی از روغن های جامد که حاوی اسیدهای چرب ترانس هستند استفاده کند، کلسترول بد خون وی افزایش پیدا می کند.

کسانی هم که بیماری های قلبی عروقی دارند، با استفاده از روغن های جامد سلامت خود را به خطر می اندازند. حتی به عقیده برخی افراد، این روغن ها روی دستگاه گوارش انسان نیز تاثیر نامطلوب می گذارند. در روغن های مایع اسیدهای چرب ترانس ایجاد نمی شود و فقط مقدار کمی اسید چرب اشباع شکل می گیرد. این روغن ها برای سلامتی انسان مفیدتر هستند و تاثیر منفی کمتری دارند.

 

روغن خوراکی مایع یا جامد؟
روغن خوراکی مایع یا جامد؟

 

حالا به این سوال که کدام روغن خوراکی برای سلامتی انسان بهتر است پاسخ دادیم. روغن مایع به این دلیل که برای سلامتی انسان مفیدتر است، استفاده بیشتری هم دارد. روغن جامد با تمام ویژگی های خوبی که دارد، اما متاسفانه در صورت استفاده مداوم روی سلامتی انسان تاثیر نامطلوبی خواهد گذاشت. به همین جهت اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید، بهتر است به جای استفاده از روغن های جامد، از روغن های مایع استفاده کنید.

 

خرید روغن خوراکی

حال که به این سوال که روغن خوراکی جامد یا مایع کدام یک بهتر است، پاسخ دادیم، باید به دنبال مرکز مناسبی برای خرید روغن خوراکی بگردیم. همه مراکز خرید معتبر نیستند و روغن هایی بی کیفیت که برای سلامت انسان مضر هستند را عرضه می کنند. اگر نمی خواهید روغن ناسالمی بخرید، پیشنهاد می کنیم که حتما در انتخاب مرکز خرید دقت کنید.

هلدینگ افضل تجارت ایرانیان در زمینه فروش انواع روغن خوراکی فعالیت می کند. اکنون شما می دانید که روغن خوراکی جامد یا مایع، کدام یک بهتر است و حالا با علم بر این موضوع می توانید خریدتان را از مجموعه ما به ثبت برسانید. اگر نیاز به داشتن اطلاعات بیشتری در زمینه روغن های خوراکی دارید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به صورت کامل شما را راهنمایی کنند. کارشناسان ما با علم و دانشی که در زمینه شناخت انواع روغن خوراکی دارند، به مشتریان کمک خواهند کرد که خریدی آگاهانه و مطمئن تجربه کنند. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر، فرصت را از دست ندهید و با کارشناسان هلدینگ افضل تجارت ایرانیان تماس بگیرید.

مرتضی خزایی
ارسال دیدگاه