اردیبهشت ۳۱, ۱۴۰۲

خرید عمده برنج چگونه انجام می شود؟

خرید برنج

خرید برنج با همه مشکلات موجود از جمله گرانی و تقلب در فروش و غیره همچنان از نظر کیفیت اقتصادی است.

قیمت برنج داخلی دلایل خاصی دارد، اگر چه انبارهای برنج در استان های مختلف مملو از برنج است، اما مشکلات موجود در تامین و سودآوری توزیع کنندگان و فروشندگان باعث شده تا این محصول در مناطق مختلف با قیمت های بالا در دسترس مردم باشد، که توزیع کنندگان و فروشندگان محصول را با قیمت های نامعقول در بازار عرضه می کنند و محصول را در انبارهای خود ذخیره می کنند.

مشکل دیگر هنگام خرید برنج اختلاط آن است که هنوز دلالان و سودجویان در آن دخیل هستند. شناختن مخلوط برنج برای خریداران تقریباً دشوار است و کشاورزان اغلب با مشاهده دانه های برنج، همگنی و عدم اختلاط برنج را تشخیص می دهند.

سوالات متداول

 • خرید برنج چگونه انجام می شود؟
 • انواع برنج های با کیفیت کدامند؟
 • برنج قدیمی بخریم یا جدید؟
 • تفاوت برنج قدیمی و برنج جدید در چیست؟
 • برای خرید عمده برنج چیکار کنیم؟

انواع برنج درجه یک

انواع مختلفی از برنج وجود دارد که برنج های هندی و پاکستانی جز برنج های آشنا در بین مردم هستند. برنج هندی یکی از بهترین و با کیفیت ترین برنج ها است. این برنج به دلیل عطر، طعم، بو و ماندگاری بسیار خوب پس از پخت بسیار محبوب است و از بازار پذیری خوبی برخوردار است. از این برنج در مهمانی ها و مجالس استفاده می شود.

برنج قدیمی بخریم یا جدید؟

یکی از مواردی که هنگام خرید برنج باید به آن توجه داشته باشید قدیمی یا جدید بودن برنج است. هر یک از این برنج ها مزایای خود را دارند. برای خرید انواع برنج های با کیفیت کافی است با افضل تجارت ایرانیان همراه باشید.

برنجی که در حدود پنج یا شش ماه برداشت شود طبخ بهتری دارد و بهتر می رسد. از طرف دیگر، برنج جدید طعم و بوی بیشتری دارد، بنابراین پس از پخت این طعم باعث افزایش و لذت خوردن می شود.

هنگام خرید برنج، برنج باید یکدست باشد و هیچ برنج دیگری نباید با این برنج اساسی مخلوط شود. بسیاری از فروشندگان و بازرگانان برای سود بیشتر برنج های مختلف را با هم مخلوط می کنند و آن را با قیمت بالاتر برای برنج می فروشند.

خرید عمده برنج چگونه انجام می شود؟

تفاوت برنج قدیمی و برنج جدید

 • برنج تازه وقتی بو می دهد طعم بیشتری دارد.
 • شفافیت و درخشش بیشتر برنج تازه نسبت به برنج قدیمی است.
 • برنج قدیمی از برنج تازه گرانتر است.
 • برنج قدیمی که یک بار روی دست گذاشته شود، احساس خشکی می کند.
 • برنج قدیمی از کیفیت پخت بهتری برخوردار است، بنابراین برنج تازه پس از پخت شل شده و دانه از هم جدا نمی شود و این یکی از دلایل محبوب نبودن برنج تازه است.
 • برنج قدیمی برخلاف برنج جدید که ظاهری شفاف و براق دارد، ظاهری مات و تیره دارد، بنابراین اگر آن ها را جمع کنیم کاملاً واضح است.
 • برنج قدیمی برخلاف برنج جدید که خیلی خوب پخته شده، عطر و طعم خود را از دست می دهد و این ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان مطلوب نباشد.
 • به همین دلایل، برنج قدیمی معمولاً گرانتر از برنج جدید است، زیرا برنج جدید رطوبت را حفظ می کند، اما برنج قدیمی کاملاً خشک است.

راتون برنج با کیفیت و برداشت دوم

انواع دیگر برنج نیز وجود دارد که از همان رقم است که در محصول اول کاشته می شود، اما قیمت بالاتری دارد. به عنوان مثال، قیمت برنج کشت دوم یا با قیمت برنج محصول اول متفاوت است.

برنج راتن پس از برداشت اول و پس از آبیاری ساقه های برنج جمع شده در زمین تولید می شود که یک برنج بسیار مرغوب است و قیمت بالاتری نسبت به برداشت اول دارد. در برداشت دوم برنج، زمین دوباره شخم زده می شود و مجدداً پیوند می شود و معمولاً در برداشت دوم برنج، از برنج بدون نام استفاده می شود.

راتون و برنج محصول دوم از کیفیت و عطر بهتری برخوردار هستند، زیرا در پاییز برداشت می شوند و گرمای زیادی نمی بینند.

فروش عمده برنج

اگر قصد خرید عمده برنج را دارید، بهتر است فضای ذخیره سازی را فراهم کنید. محل نگهداری برنج برای جلوگیری از آفات باید خشک و خنک باشد. اگر برنج را در محیط مرطوب، یا در معرض آفتاب نگه دارید، برنج خیلی زود خراب می شود و برنج را پوک می کند.

یکی از اصلی ترین مزیت های خرید عمده برنج قیمت آن است. هنگام خرید عمده برنج مطمئناً قیمت برنج کمتر خواهد بود و صرفه جویی اقتصادی را برای خریدار فراهم می کند.

برای خرید عمده، شما باید از یک تامین کننده قابل اعتماد استفاده کنید، زیرا خرید مقادیر زیاد برنج کمی سخت می شود و همه کیسه های برنج خریداری شده قابل بررسی نیستند. شما می توانید با خیال راحت از افضل تجارت ایرانیان مرغویترین برنج را دریافت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

خرید عمده برنج چگونه انجام می شود؟