فروردین ۸, ۱۴۰۳

بررسی صادرات برنج ایرانی

مقدمه

صادرات برنج ایرانی به ترکیه و کشورهای عمان، عراق، روسیه، قطر، کویت، کانادا، آذربایجان، آلمان، آمریکا و سایر کشورها را اینجا یاد بگیرید.

صادرات برنج ایرانی

برای صادرات برنج ایرانی به ترکیه و سایر کشور ها همچون عمان، عراق، روسیه، قطر، کویت، کانادا، آذربایجان، آلمان و حتی آمریکا و سایر کشور های جهان اولین و مهم ترین نکته این است که باید در آن کشور مشتری داشته باشید.
اگر در کشوری که علاقه دارید به آن برنج صادر کنید مشتری ندارید حتما باید برای بازار هدف خود تبلیغات و یا بازاریابی انجام دهید اما تبلیغات و بازاریابی در بازار های صادراتی هزینه های بسیار بالایی دارد.
اما ما در برنج دانه سالار با در اختیار داشتن دانش روز اقتصادی و بهره مندی از تیمی حرفه ای می توانیم به شما کمک کنیم برنج ایرانی را صادر کنید و همانند ما یک صادرکننده برنج ایرانی به هر کشوری که دوست دارید باشید.

صادرات برنج به ترکیه

اگر در خارج از ایران برای برنج مشتری دارید و به دنبال تهیه برنج صادراتی و فروش آن به مشتری خود هستید می توانید از تولیدات ما در مجموعه دانه سالار استفاده کنید و ما تامین کننده ی شما باشیم.
همچنین با توجه به اینکه ما صادرات برنج ایرانی انجام داده ایم شما برای ترخیص و امور گمرکی نیز می توانید روی ما حساب کنید و بدون دغدغه برنج صادراتی را به دست مشتری خود برسانید.

نکته ای که باید بدانید این است که صادرات این محصول در برخی زمان ها آزاد است و ممنوعیت ندارد که این موضوع را در زمانی که قصد صادرات دارید می توانید از ما استعلام بگیرید.
البته پس از مطلع شدن از شرایط ایران باید شرایط کشور مقصد را نیز بررسی نمایید که این کار باید توسط خودتان یا مشتری شما انجام شود که در کشور مقصد مستقر است. هرچند ما از شرایط برخی کشور های مقصد نیز آگاه هستیم.

قوانین صادرات برنج

برای صادرات برنج همانند سایر اقلام نیاز به کارت بازرگانی دارید اما اگر خودتان شخصا کارت بازرگانی ندارید می توانید با پرداخت مبلغی یک کارت بازرگانی اجاره نمایید.
این کار ها و سایر تشریفات گمرکی توسط ترخیص کار انجام می شود و شما با پرداخت هزینه ها به ترخیص کار می توانید به راحتی این مراحل را طی کنید.
اگر ترخیص کار مطمئن سراغ ندارید و به این امور تسلط ندارید این مراحله از کار را به ما بسپارید.

بررسی صادرات برنج ایرانی

مجوز صادرات برنج

صادرات برنج ایرانی نیاز به مجوز ندارد اما یک سری قوانین و امور هست که باید آن ها را انجام دهید.
برنج شما زمانی که وارد گمرک می شود و اظهار می گردد توسط گمرک به جهاد کشاورزی اطلاع می دهند و جهاد به کمک مرکز توسعه و تحقیقات برنج از محموله شما نمونه برداری کرده و آن را مورد آزمایش قرار می دهد.
این آزمایش برای این است که صحت ایرانی بودن و مرغوب بودن برنج شما تایید شود و در صورت تایید این دو فاکتور گواهی بهداشتی مبداء شما صادر می گردد و نیاز به مجوز دیگری ندارید.

صادرات برنج ایرانی به عمان

مردم عمان از جمله اعراب تجملاتی و صاحب فرهنگ هستند و علاوه بر خود مردم عمان تجار زیادی که اهل کشور های دیگر هستند در این کشور زندگی می کنند.
این طیف جمعیتی دوست دار مصرف برنج با کیفیت هستند و با توجه به اینکه مناطق آزاد تجاری عمان با کشور ما مرز آبی مشترک دارند عمان می تواند یک مقصد صادراتی عالی برای برنج ایرانی باشد.

صادرات برنج ایرانی به ترکیه

مصرف برنج در فرهنگ مردم ترکیه وجود دارد و به عبارت ساده تر می توانیم بگوییم ترکیه ای ها برنج خور هستند و از طرفی ایرانی های زیادی نیز در ترکیه زندگی می کنند.
این دو موضوع سبب شده در بازار ترکیه تقاضای خوبی برای برنج ایرانی وجود داشته باشد و با توجه به نزدیک بودن مسافت و وجود مسیر های جاده ای مناسب ترکیه مقصد مناسبی برای برنج های صادراتی ایران باشد.

البته باید این را بدانید که در بازار ترکیه نوسانات لیر نیز وجود دارد که اشراف داشتن به این موضوع برای تاجری که قصد فعالیت در بازار ترکیه را دارد الزامی است.
همچنین در ترکیه وقتی شما یک برند را روانه بازار می کنید رقیب های شما بی کار نمی نشینند و سریعا برای تخریب و یا جعل محصول شما اقدام می کنند که باید برای این چنین مسائلی به فکر باشید.

صادرات برنج ایرانی به آلمان

صادرات برنج ایرانی به آلمان و فروش برنج ایرانی در این کشور کار دشواری نیست. زیرا در کشور آلمان ایرانی های زیادی زندگی می کنند که تمایل به مصرف برنج مرغوب ایران دارند.
اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد که باید حتما آن را رعایت کنید. ایرانی های مقیم آلمان به هیچ عنوان برنج ارزان قیمت و بی کیفیت نمی خواهند و به دنبال خریدن بهترین برنج ایرانی هستند.
تجربه به ما نشان داده است که ایرانیان مقیم آلمان بابت برنج ایرانی خوب هر مبلغی را پرداخت می کنند. در صحبت با مشتریان ساکن این کشور به این نتیجه رسیدیم که برایشان کیفیت مهمتر از قیمت است.

صادرات برنج ایرانی به عراق

عراق می توانید یکی از بهترین بازارها برای برنج ایرانی باشد. به شرطی که تجار ایرانی برنج با کیفیت وارد بازار این کشور کنند. زیرا عراقی هایی که خواهان برنج ایرانی هستند به ارقام کیفی علاقه دارند.
خصوصا اقلیم کردستان عراق بازار هدف مناسبی برای برنج های اعلاء است. عراقی ها خیلی در قید و بند بسته بندی های مدرن نیستند. فروش برنج به این کشور آسان تر از سایر کشورهاست.

در برخی موارد ممکن است صادرات به عراق از جانب کشور ما ممنوع باشد. می توانید این موضوع را با ما هماهنگ نمایید. ممنوعیت واردات از جانب عراق را هم باید با طرف عراقی تان هماهنگ کنید.
برای صادرات به عراق برنج هاشمی و برنج طارم ارقام مناسبی هستند و بهترین گزینه برای صادر کردن به اقلیم کردستان عراق می تواند برنج صدری دم سیاه گیلان باشد.

صادرات برنج ایرانی به اروپا

صادرات برنج ایرانی به اروپا بیشتر به منظور تامین نیاز ایرانی های ساکن در کشور های اروپایی صورت می گیرید. زیرا اروپایی ها خیلی برنج خور نیستند و مصرف برنج در فرهنگ آن ها جا نیفتاده است.
اما از آنجایی که در کشور های اروپایی ایرانیان زیادی ساکن هستند صادرات برنج به اروپا سود خوبی دارد. زیرا مارکت های ایرانی در کشور های مختلف متقضی خرید برنج با کیفیت ایرانی با حجم های قابل توجه هستند.

صادرات برنج ایرانی به روسیه

روس ها در قدیم برنج مورد نیاز خود را از ایران تامین می کردند. برنج های تولید شده در استان گیلان به روسیه صادر میشد. اما رفته رفته سلیقه روس ها کمی تغییر کرد اما تجار ایرانی خود را با این تغییر وفق ندادند.
عدم بروزرسانی سلیقه از جانب تجار برنج سبب شد روس ها کمتر برنج ایرانی مصرف کنند. اما کافیست تجار و برند های ایرانی به بسته بندی های شیک و اروپایی پسند روی آورند تا مجدد بازار روسیه را در دست بگیرند.

یک بسته بندی با ترکیب طرح های مدرن و قدیمی می تواند نظر روس ها را جلب کند. این نوع بسته بندی نوستالوژیک و جذاب است. همچنین به سلیقه روس ها احترام می گذارد.
فروش برنج به روسیه سود فراوانی دارد. فقط باید یک سری نکته ساده اما مهم را رعایت کنید. کافیست کمی باهوش باشید تا بتوانید در این بازار ورود کرده و سهمی از آن را دست بگیرید.

صادرات برنج ایرانی به کانادا

صادرات برنج ایرانی به کانادا و به خصوص شر تورنتو برای تجار ایرانی کمی دشوار است. از طرفی ایرانیان ساکن کانادا و تورنتو تقاضای زیادی برای برنج ایرانی دارند.
از این رو باید به ریزه کاری های صادرات برنج به کانادا واقف باشید. اگر بتوانید نیاز این کشور را پاسخ دهید بازاری با تقاضای زیاد و سود خوب در این کشور وجود دارد.

صادرات برنج ایرانی به امارات

صادرات برنج ایرانی به دبی و یا سایر شهر های امارات متحده عربی قالبا توسط تجار ایرانی مقیم این کشور انجام می شود. این تجار اتفاقاتی را در بازار امارات رقم زده اند که رقابت کمی دشوار شده است.
بنابراین برای ورود به بازار امارات و صادر کردن برنج به دبی باید با تجاری که از قدیم در این بازار هستند ارتباط برقرار کرد. پیدا کردن مشتری جدید در این بازار و بازار سازی در آن کمی سخت است.

صادرات برنج ایرانی به آذربایجان

صادرات برنج ایرانی به آذربایجان کار دشواری نیست. زیرا مردم این کشور علاقه مند به مصرف برنج ایرانی هستند. همچنین فاصله کم بین دو کشور موجب می شود هزینه های حمل و ترانزیت در پایین ترین حد ممکن باشد.
وجود گمرک آستارا نیز سبب شده صادرات برنج از استان گیلان به جمهوری آذربایجان سهولت ویژه ای داشته باشد. زیرا کلیه امور ترخیص و خروج از همین گمرک و با کم ترین میزان اتلاف وقت صورت می گیرد.

همکاری با افضل تجارت ایرانیان

شرکت افضل تجارت ایرانیان با سال ها تجربه در زمینه صادرات برنج، مفتخر است که به عنوان شریکی قابل اعتماد در کنار شما باشد. ما با ارائه خدمات ذیل، شما را در مسیر صادرات موفق برنج به بازارهای هدف یاری خواهیم کرد:

 • تأمین برنج با کیفیت
 • بازاریابی و تبلیغات
 • خدمات لجستیک

همکاری با افضل تجارت ایرانیان، مزایای متعددی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات افضل تجارت ایرانیان و دریافت مشاوره رایگان، با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

چرا صادرات برنج ایران به عراق با چالش روبرو است؟

 • رقابت با برنج سایر کشورها، به ویژه هند و پاکستان
 • کیفیت نامناسب برخی از ارقام برنج ایرانی
 • عدم وجود برندهای شناخته شده ایرانی در بازار عراق
 • ضعف در بازاریابی و تبلیغات
 • تحریم های اقتصادی

چه اقداماتی برای افزایش صادرات برنج ایران به عراق می توان انجام داد؟

 • افزایش کیفیت برنج ایرانی
 • برندسازی برنج ایرانی
 • تقویت بازاریابی و تبلیغات در عراق
 • رفع موانع صادراتی
 • رایزنی با دولت عراق برای تسهیل صادرات برنج ایران

آینده صادرات برنج ایران به عراق چگونه خواهد بود؟

با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، حمایت دولت، و تلاش بخش خصوصی، پیش بینی می شود صادرات برنج ایران به عراق در سال های آینده افزایش یابد.

بررسی صادرات برنج ایرانی