خرداد ۸, ۱۴۰۲

برنج معطر کدام است و چگونه در خرید برنج معطر سرمان کلاه نرود؟!

برنج معطر را چگونه بشناسیم؟

برنج معطر بیشتر به عنوان غذای کمکی همراه با غذای اصلی استفاده می شود.

از فواید آن می توان درمان یبوست و مضرات آن کالری بالا را می توانیم مثال بزنیم.

ولی برای این که این مدل برنج را بیشتر بشناسید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

 

سوالات متداول

  • کدام برنج معطر است و چگونه در خرید برنج معطر سرمان کلاه نرود؟
  • برنج معطر چیست، چگونه استفاده می شود؟
  • مزایا، مضرات و کالری برنج معطر چگونه است؟
  • معطرترین برنج کدام است؟
  • قیمت برنج معطر چقدر است؟
  • چگونه تشخیص دهیم برنج ارازن قیمت را به عنوان برنج معطر به ما نفروشند؟
  • معتبرترین مرکز برای خرید برنج شمال معطر کجاست؟

 

برنج معطر چیست؟

برنج انواع مختلفی دارد. برنج معطر که با ساختار باریک و بوی دلپذیر خود ما را به خود جذب می کند، طعم متفاوتی به میزهای ما می بخشد.

وطن برنج معطر تایوان است و نوعی برنج است که در سراسر جهان با لذت مصرف می شود. دوره برداشت برنج معطر که به دلیل بوی دلپذیر در جهان به عنوان برنج با رایحه یاسمن از ماه مه تا فوریه به فروش می رسد و بهترین محصول در ماه اکتبر به دست می آید.

کدام برنج معطر است و چگونه در خرید برنج معطر سرمان کلاه نرود؟!

برنج معطر چگونه نگه داری می شود ؟

برنج که منبع کربوهیدرات است باید در انبار یا کمد نگهداری شود تا ارزش غذایی خود را از دست ندهد و در طعم طبیعی آن حفظ شود.

مهم ترین اصل در نگهداری برنج این است که در جای خشک و خنک نگهداری شود. خوب است برنج معطر خود را در صورت امکان در کیسه های پارچه ای، دور از لوله های گرمایش یا لوله کشی، دور از نور خورشید محافظت کنید.

برنج معطر شما نباید حاوی مواد خارجی، سنگ یا دانه های آسیب دیده مانند گرد و غبار باشد. این باعث می شود کیفیت برنج شما کم شود و سریع خراب شود.

هنگام خرید برنج معطر، محصولات بسته بندی شده و در بسته را انتخاب کنید. به تاریخ بسته بندی محصولی که می خرید توجه کنید. سعی کنید تا آن جا که ممکن است محصولات جدید را خرید کنید.

مطمئن شوید برنج شما نرم و مرطوب نباشد. برنج معطر که در محیط مناسب ذخیره می شود، یک سال ماندگاری دارد مصرف در مدت زمان کوتاهی پس از پخت برای سلامتی شما مهم است.

برنج معطر در غذا چگونه استفاده می شود؟

برنج معطر در غذاهای جهان و غذاهای شرق دور از جایگاه مهمی برخوردار است. مخصوصاً برنج و پلو از معروف ترین غذاهاست.

اگر چه در مقایسه با برنج سفید محبوبیت چندانی ندارد، اما می توان آن را با غذا های گوشتی سرو کرد. در مقایسه با برنج سفید دارای ساختار دیرپز است و آب بیشتری نسبت به برنج سفید جذب می کند. همچنین، اگر هنگام تهیه برنج کمی شکر اضافه کنید، می توانید طعم خوبی به دست آورید.

برنج معطر که در غذا و سالاد استفاده می شود، در پودینگ برنج که یکی از دسرای غذاهای ما است نیز استفاده می شود.

فواید برنج معطر چیست؟

از آن جا که این برنج معطر، عطر خود را از پوست خود می گیرد دارای نشاسته‌ی بالایی است و از نظر منبع ویتامین ب و پروتئین غنی است.

برنج با رایحه یاسمن به لطف ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آن، پوست شما را نرم می کند، به شما انرژی می دهد و در برابر برخی از انواع سرطان محافظت می کند.

وقتی مقدار روزانه آب خود را به درستی مصرف کنید، به دلیل ساختار معطر فیبر برنج، به سیستم گوارش شما کمک می کند تا درست کار کند و از یبوست جلوگیری می کند.

برنج معطر برای چه چیزی مفید است؟

برنج معطر نوعی برنج است که به دلیل فیبر و اسیدهای آمینه ای که دارد برای سلامتی ما مفید است. برنج معطر، که تصور می شود سالم تر از برنج سفید است.

شما می توانید با مصرف این برنج ده تا پانزده درصد از مقدار روزانه مورد نیاز یک فرد سالم را دریافت کنید. به دلیل فیبرها و اسیدهای آمینه موجود در آن، بر عملکرد صحیح ماهیچه ها و متابولیسم موثر است. با مصرف منظم آب از یبوست جلوگیری می کند.

انتخاب برنج معطر قهوه ای که کم تر فرآوری شده و طبیعی تر است، به جای برنج سفید معطر که ظاهر بسیار زیبایی دارد، از نظر مصرف پروتئین کم و فیبر زیاد بیش تر به شما کمک می کند. همچنین خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش می دهد.

کالری برنج معطر چقدر است؟

برنج معطر نوعی برنج است که نسبت به برنج سفید معمولی کم تر فرآوری شده است. وقتی هر دو نوع با هم مقایسه می شوند، برنج معطر، اگر سفید ترجیح داده شود، از نظر کالری و ارزش غذایی به برنج سفید معمولی نزدیک است.

اما اگر برنج معطر قهوه ای را به جای سفید ترجیح می دهید، رژیم سالم و کم کالری خواهید داشت.

ارزش کالری صد گرم برنج پخته شده صد و هشتاد کیلو کالری است.

مضرات برنج معطر چیست؟

برنج معطر در محدوده قیمتی بالا تر از برنج سفید و کم تر از برنج سیاه یا وحشی است. اگر به دنبال رایحه ای متفاوت هستید، برنج معطر را که به راحتی می توانید در بسیاری از بازار ها پیدا کنید، توصیه می کنیم.

مصرف بیش از حد مواد مغذی مفید برای سلامتی شما بیش تر از آن که فایده داشته باشد مضر است. در نتیجه مصرف بیش از حد، هنگامی که با روغن برنج با رایحه مصرف شود، وزن شما به شما باز می گردد.

جهت خرید و فروش، واردات و صادرات انواع برنج های ایرانی و خارجی کافی است با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل کرده و با کارشناسان ما در افضل تجارت ایرانیان همراه باشید.

برنج معطر کدام است و چگونه در خرید برنج معطر سرمان کلاه نرود؟!